Poletno počitniško varstvo
26. 6. – 5. 7. 2019
za učence 1.–3. razreda

Spoštovani starši!
Na OŠ Oskarja Kovačiča smo za vas v prvih tednih počitnic pripravili počitniško varstvo za otroke od 1. do 3. razreda. Imeli bomo zelo zanimiv in pester program. Osnovna tema dejavnosti bo: Pogum in srce! Ob prisrčnem risanem filmu Kung Fu Panda bomo spoznavali, kaj so naše sanje, spodbujali pogum in pozitivno samopodobo ter se učili, kaj je bojevnik za dobro.
Potek dneva – REDNO*
7.30 – 8.30 – zbiranje
8.30 – 9.00 – himna in uvodne aktivnosti
9.00 – 9.45 – ogled odlomka filma – Kung Fu panda
9.45 – 10.00 – malica
10.00 – 12.30 –tematske delavnice, izleti
12.30 – 13.00 – kosilo
13.00 – 14.45 – igre, delavnice, malica
14.45 – 15.00 – himna in zaključek
15.00 – 15.30 – odhod domov

TEMA: Kung Fu Panda
– Sanje: Kaj bi rad postal, kaj so moje želje, kakšne počitnice bi rad imel?
– Pogum: Ali si upam; ali si upam biti dober človek?
– Trud, učenje – da se kaj naučiš, se je treba potruditi
– Učitelj = vrednota
– Verjeti vase, vsak je lahko poseben in zmore – če verjame vase – slediti svojim sanjam
Delavnice:**
– Izdelava zastave
– Risanje na temo
– Petje ob kitari
– Ustvarjanje z materiali
– Pokaži kaj znaš
– Disko ples
– Športne igre
– Družabne igre
– Plesne delavnice (Ples Plus)
– Karate: (Karate Klub Forum)
– Nastop Mečevalcev –
– Obisk gasilcev, policistov
– Vodne igre

Izleti:**
– Ljubljanski grad – srednjeveška delavnica
– Draga pri Igu – opazovanje narave (gozdna učna pot, opazovanje ptic in drugih živali)
– Obisk vojašnice Moste
– Pohod na Golovec

Počitniško varstvo bo potekalo od 26. 6. do 5. 7.2019, torej prva dva tedna počitnic v šoli na Dolenjski cesti. Otroci bodo prihajali med 7.30 in 8.30, odhajali pa od 15h do 15.30. Prehrana bo organizirana tako kot v šoli, in sicer dopoldanska malica, kosilo in popoldanska malica.
Stroški, ki jih krijejo starši: prehrana in nekatere posebne delavnice in izleti, skupaj 43 € za 8 dni. Ostale stroške (osebje in material za delavnice) krije šola, nekaj delavnic pa bodo izvajalci za nas izvedli brezplačno. Stroške boste poravnali po položnici po končanem programu. V primeru odpovedi po 21.6. vam bomo zaračunali že nastale stroške.
Prijave sprejemamo do 15. junija. Število mest je omejeno. Prijava poteka preko elektronske pošte PVOSoskar@gmail.com (Počitniško varstvo OŠ Oskarja Kovačiča) po vrstnem redu prejema prijave. Če imate še kakšna vprašanja, jih napišite na ta e-mail naslov.

V prijavi navedite naslednje podatke:
– ime in priimek učenca
– ime in priimek staršev
– kontaktna telefonska številka
– morebitne zdravstvene posebnosti
Organizator: Luka Planinc

* Urnik dneva se lahko spreminja glede na dejavnosti.
** Delavnice in izleti se lahko spremenijo glede na okoliščine in vreme.