ŠOLSKO LETO 2018/19

• Rdeča nit vzgojnega načrta letošnjega šolskega leta je bila ponovno Šola brez mobitela.
  • 29. 9. je upravni odbor šolskega sklada ob 60-letnici šole in 25-letnici Slovenske mreže zdravih šol organiziral 1. Oskarjev pohod po Golovcu. Pohod je imel tudi dobrodelno noto. Želja je, da ta pohod v ČS Rudnik postane vsakoleten.
  • Evropski parlament je leto 2018 razglasil za evropsko leto kulturne dediščine. Na šoli smo se odzvali na povabilo Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije k sodelovanju pri nacionalnem medresorskem projektu Tednu kulturne dediščine v času med 22. 9. in 6. 10.
  • 13. 11. smo v Športni dvorani Krim praznovali 60-letnico OŠ Oskarja Kovačiča in imeli hkrati slavnostno otvoritev prizidka ter prenovljenega dela obstoječe šole na lokaciji Ob dolenjski železnici 48. Darilo, ki smo ga po mnogih desetletjih prejeli ravno na okroglo obletnico naše šole, prinaša veliko prostorsko razbremenitev in doprinos k izboljšanju pogojev za delo učencev in strokovnih delavcev. Slavnostni trak je skupaj z učenci in ravnateljico Olgo Kolar prerezal župan Mestne občine Ljubljane Zoran Janković.
    V prizidku smo dobili prostore uprave, zbornico, učilnice za glasbeno umetnost, geografijo in slovenščino ter učilnice s kabineti za biologijo, fiziko in likovno umetnost. V novem delu so tudi kabinet za specialne pedagoge, dve avli, sanitarije za delavce šole in prostor za čistila. V že obstoječem delu šole sta bili obnovljeni kuhinja in jedilnica, učilnica za gospodinjski pouk je bila preurejena v garderobo, jedilnico in sanitarije za kuhinjsko osebje, iz učilnice za glasbeno umetnost je nastal večnamenski prostor, iz klasične učilnice v pritličju pri dvigalu gospodinjska učilnica, iz upravnih prostorov pa dve klasični učilnici in kabinet za socialno pedagoginjo. V letošnjem šolskem letu je potekal razpis za delovno mesto ravnatelja. Postopek je tekel od januarja do aprila 2019. Svet šole je na seji dne 2. 4. 2019 imenoval Olgo Kolar za ravnateljico zavoda OŠ Oskarja Kovačiča za obdobje petih let.
  • 20.2. smo se zbrali na družinskem literarnem večeru. Obiskal nas je mladinski pisatelj, novinar in producent Žiga X Gombač.
  • 11.3. je potekalo šolsko tekmovanje v recitaciji decimalk števila PI.
  • 20.3. je imelo Društva LOGOUT za starše zanimivo in aktualno predavanje z naslovom Družinska e-pravila.
  • 10.4. smo strokovni delavci za starše učencev in krajane nastopili na večeru poezije slovenskih pesnikov.
  • 10.5. je bila na šoli noč knjige, katere osrednja tema so bile knjige Harryja Potterja. Med učence je bil povabljen prevajalec omenjenih knjig, Jakob J. Kenda. Večer je obeležil tudi 100-letnico smrti Valentina Vodnika.
  • 11.5. je bila na PŠ Rudnik obeležena 80-letnica te majhne, a za naše okolje zelo pomembne šole.
  • 17.5. je predstavnik ameriškega veleposlaništva osmošolcem in devetošolcem predstavil Združene države Amerike..
  • 13.6. smo imeli na šoli valeto, na kateri so devetošolci polni energije zapeli skupaj z gostom, pevcem Zlatkom. Enajst učenk in učencev se je vpisalo v zlato knjigo šole.

ŠOLSKO LETO 2019/20

• Rdeča nit vzgojnega načrta letošnjega šolskega leta je bila Gibanje.
  • 19. 9. smo se predstavili z različnimi aktivnostmi na Dnevu četrtne skupnosti. V dvorani Krim smo uživali v dobrodelni košarkarski tekmi med starši in združeno ekipo učiteljev, učiteljic ter učencev.
  • 10. 12. je župan MOL Zoran Janković otvoril prenovljeno stavbo PŠ Rudnik. Pretekli stanovanjski prostori so dobili novo podobo in uporabnost. Veseli smo nove knjižnice, likovne učilnice, dveh kabinetov za individualni pouk in računalniške učilnice.
  • 21. 12. so »učenci fiziki« obiskali Tehnični muzej Nikole Tesle v Zagrebu ter uživali na božično-novoletnem sejmu mesta.
  • Noč iz 24. 1. na 25. 1. se je poimenovala Logična noč. Učenci, ki imajo veselje za raziskovanje in odkrivanje novih logičnih znanj, so reševali pozno v noč razne miselne oreške, uganke, se pomerili v japonskih igrah lingvistike ter družabnih igrah.
  • 13. 2. smo bili organizatorji regijskega tekmovanje iz geografije.
  • V okviru programa Erasmus+ sta bila od 3. 2. do 7. 2. gosta naše šole dva španska učitelja iz baskovskega mesta Bilbao na severu Španije.
  • 11. 3. je Svetovna zdravstvena organizacija v svetu proglasila pandemijo okužbe z novim koronavirusom SARS-CoV-2, Slovenija pa 12. 3. epidemijo na podlagi strokovnega mnenja Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Od 16. 3. dalje je klasični pouk v učilnicah čez noč zamenjal pouk na daljavo. Osnovno orodje izobraževanja sta postala računalnik in internet. Za otroke iz ranljivih družin je stekel poziv k donaciji računalnikov.
  • 23. 4. je potekala on-line noč knjige, v materinščini in angleščini.
  • Po več kot dveh desetletjih od uvedbe nacionalnega preverjanja znanja v osnovni šoli je to v letošnjem šolskem letu prvič odpadlo.
  • 18. 5. so se vrnili na razredno stopnjo učenci od 1. do 3. razreda, 25. 5. pa na predmetno stopnjo učenci 9. razreda in učenci z učnimi težavami od 4. – 8. razreda. Pouk je potekal v manjših skupinah. Učenci 9. razreda so morali nositi zaščitne maske Te so bile ob povratku na delo v šolo obvezne za vse zaposlene
  • 1. 6. so se vrnili v šolo na razredni stopnji še učenci 4. in 5. razreda.
  • 3. 6. so se na predmetni stopnji kot zadnji vrnili učenci 6., 7. in 8. razreda. Od tega dne dalje je pouk potekal samo v oddelkih, izjema so bili izbirni predmeti.
  • 11. 6. so se najuspešnejši devetošolci udeležili sprejema pri županu Ljubljane na Kongresnem trgu, kjer so prisluhnili njegovemu nagovoru in glasbi šolskih ansamblov.
  • 15. 6. smo imeli na šoli valeto. Tudi njena izvedba je bila prilagojena letošnjemu nenavadnemu šolskemu letu, ki ga je zaznamoval covid-19. Prireditve so se udeležili devetošolci brez staršev, edini gostje dogodka smo bili strokovni delavci šole, žal z maskami na obrazu.