UNESCO je novembra 2019 razglasil 14. marec za Mednarodni dan matematike. Na ta dan potekajo matematično obarvani natečaji, tekmovanja v recitiranju števila Pi …

Naša šola bo, skupaj z OŠ Prule, OŠ Leskovec pri Krškem, OŠ Brinje in SŠFKZ,  v petek, 12. marca 2021, sodelovala na π-jevi olimπjadi. Zastopale nas bodo štiri učenke 8. razreda, ki se bodo preizkusile v reševanju zabavnih nalog v petih kategorijah.

Vse šole skupaj pa bomo postavile nov slovenski rekord. Posneli smo namreč skupni film, na katerem bo na svojevrsten način prikazanih prvih 3335 decimalk števila Pi. Prvih 1000 decimalk bo zrecitirala Brina, učenka naše šole, ki jih že zna na pamet.

KDAJ?
V petek, 12. 3. 2021, ob 17. uri.

KJE?
V živo, na povezavi: https://video.arnes.si/watch/live/1wx0wdy64zpw

ZAKAJ?
Ker smo prepričani, da je matematika lahko tudi zabavna.

Veseli bomo vaše družbe in podpore,

mentorici Andreja Verbinc in Urška Lun

Dostopnost