Na Ustvarjalnicah so v mesecu oktobru učenci prebarvali in prenovili odslužene stole, ki so bili uporabljeni na mednarodni konferenci Eurocities. Rdeča nit konference, ki jo je naše glavno mesto gostilo novembra lani, je bila prav krožno gospodarstvo.  Poleg naše šole sta pri prenovi stolov sodelovali še dve ljubljanski šoli in izkušeni ustvarjalki kolektiva Smetumet. Učenci so pri ustvarjanju uživali, se veliko naučili, predvsem kako lahko stvari ohranimo, preoblikujemo in s tem prispevamo k ohranjanju narave.
5.2. smo se udeležili sprejema v Mestni hiši, kjer se nam je za sodelovanje zahvalil župan in nam razdelil zanimiva darila, vstopnice za Mestni muzej, Mladinsko gledališče in Ljubljanski festival.
Več o samem projektu in mnenja naših učencev lahko preberete v današnjem časopisu Dnevnik. Utrinke z delavnic in sprejema v Mestni hiši pa v galeriji.

Mojca Ogrizek Drinovec

Dostopnost