Tema Zmajevega karnevala 2017 so »Slovenski literarni junaki«, ki jih prikazujejo otroške skupine, poleg njih pa na karnevalu nastopajo tudi slovenske tradicionalne maske.

Naši učenci so pod mentorstvom Mojce Ogrizek Drinovec, Katje Židan in Katarine Tiršek izdelali pravljične junake iz knjige Kosovirja na leteči žlici.

Sprevod mask bo na pustno soboto (25.2. 2017) krenil ob 11. uri iz Novega trga čez Šuštarski most na Mestni trg nato bo zavil na Stritarjevo ulico in Prešernov trg ter naprej po Wolfovi ulici na Kongresni trg, kjer se bodo skupine predstavile in izvedle svoj nastop.

Na Kongresnem trgu se bo pustno rajanje začelo že ob 11. uri, kjer bo maske pričakal moderator, potekale pa bodo tudi glasbena spremljava in delavnice za otroke.

Vabimo vas, da jutri obiščete Zmajev karneval in pozdravite naše Kosovirje!