VABILO STARŠEM
na predavanje, ki bo v sredo, 14. decembra ob 17.30 (po govorilnih urah) v jedilnici šole, Ob dolenjski železnici 48.

Hrana je nepogrešljiv del našega vsakdana. Zato lahko postane sredstvo s katerim poskušamo reševati čustvene stiske. Tudi otroci spreminjajo svoj način hranjenja, ker so v stiski. Na predavanju bodo spregovorili o otrokovem neučinkovitem čustvovanju, ki ga sili v škodljivo prehranjevanje. Takšne stiske se lahko izražajo s hujšanjem, s prenajedanjem, z odrekanjem določene vrste hrane, s telovadbo in z drugimi dejavnostmi, ki lahko vodijo v razvoj anoreksije, bulimije, kompulzivnega prenajedanja, ortoreksije in bigoreksije. Poudarili bomo dragocenost starševskega pravočasnega prepoznavanja otrokovih težav in učinkovitost ustreznega reagiranja.  Problematika motenj hranjenja je namreč ena izmed najbolj razširjenih in nevarnih mladostniških problematik v današnjem času. Njen razvoj lahko prepoznavamo že pri zelo mladih otrocih in jih s tem obvarujemo nadaljnjih škodljivih posledic. Predava Aleksandra Rožman, univ. dipl. socialna delavka iz Svetovalnice za motnje hranjenja INTROSPEKTA.
Dodatne informacije o problematiki motenj hranjenja so dostopne na spletnem naslovu www.introspekta.si.

mag. Maja Horvat Lampe, uni.dipl.soc.ped.