Združuje nas veselje in ljubezen do ljudskega izročila z željo ohranjati ljudske pesmi in plese.

Učenci naše šole so z ljudskimi plesi nastopili v Velikih Laščah. Folklorna skupina Velike Lašče nas je povabila na 2. plesni večer, ki je bil v nedeljo, 27. novembra 2016 ob 16. uri v Levstikovem domu. Predstavili smo se s plesi z Goričkega. Ob odlični spremljavi mladih glasbenikov  naše šole (2 violini, flavta, harmonika in kontrabas) je zaplesalo 8 učencev in učenk.

V sredo organiziramo folklorni dan, ki bo potekal v OŠ Oskarja Kovačiča, OŠ Dob in v centru mesta. Z našimi gosti iz Naklega in Črnomlja bomo nastopili in si ogledali slamnikarski muzej v Domžalah, predstavo Impro lige, ples na svilenih trakovih in okrašeno Ljubljano. Vsi, ki bi se nam pridružili na vajah, nastopih in potovanjih VABLJENI.

Mentorica: Helena Vindiš

folklora

Dostopnost