SEDEŽ EVROPSKEGA SVETA IN EVROPSKEGA PARLAMENTA

Vodja ekskurzije: g.Vatroslav Tomac
Spremljevalci: ga.Alenka Kladnik, ga.Irena Ušeničnik, ga.Urška Lun

Odhod v torek 13.09 ob 5.00 uri iz Galjevice (parkirišče ob železnici).
Prihod v četrtek 15.09, predvidoma med 20.00 in 21.00 uro.

Avtobusni prevoz Dtours.
Otroci morajo obvezno imeti pri sebi:

• osebno izkaznico ali potni list (otroke opozorite naj pazijo na dokumente)
  • določeno vsoto denarja (cca. 20-25 EUR) za malico v četrtek ob povratku, pijačo in prigrizke, ter morebiten vstop, npr… ogled astronomske ure (3 eur).

Za otroke bo urejeno bo zavarovanje Corris.

Prehrana

• Otrokom bo omogočen zajtrk in topel obrok (torek-večerja v hotelu, sreda-kosilo v parlamentu), ki je rezerviran vnaprej.
  • Šolska kuhinja bo poskrbela, da bodo otroci v torek imeli s sabo malico (sirova šručka, jabolko, voda, frutabela)
  • Popoldansko malico za torek pripravite starši.
  • Otroci bodo imeli dodatno na razpolago grisine in prepečenec.
  • Otroci naj ne nosijo s seboj rumovih kroglic!

Oblačila
Brisača za hotel.
Otroci naj imajo primerna oblačila:
V primeru slabega vremena (dežnik), jopico ali jakno in udobno obutev.

Nastanitev
Nastanitev v hotelu F1 v Strasbourgu pont del europe

Kontaktna številka
051 362 170 (šolski mobitel)

Cena izleta
cca. 60 EUR

V primeru, da imajo otroci zdravstvene težave, alergije, nas prosim o tem pisno obvestite !

Email: vatroslav.tomac@guest.arnes.si

1. 09. – 15. 09. 2016

dan:
Odhod avtobusa v zgodnjih jutranjih urah – ob 5.00 iz Galjevice. Vožnja skozi Karavanški predor ter dalje čez Avstrijo mimo Salzburga v Nemčijo. Na poti  bo večkrat krajši postanek v bližini velikih mest (München, Stuttgart) in pozno popoldne prihod v Strasbourg. Sledil bo voden avtobusni ogled mesta, /večerja/, nato namestitev v hotelu in prenočitev.

2.dan:
Po zajtrku v hotelu se bomo odpeljali do kompleksa velikih političnih palač, ki predstavljajo vitalne dele Evropske zveze. Po vseh obveznih formalnostih, ki so potrebne za vstop v Palačo Evrope, se bomo srečali s slovensko poslanko ga. Tanjo Fajon, ki nam bo predstavila delo in organizacijo te velike skupnosti. Poslušali bomo informativno predavanje o evropskem parlamentu in obiskali plenarno dvorano (Ogled bo trajal od 10. ure do cca 12.30). Po ogledu bo sledilo kosilo v parlamentarni restavraciji. Po obisku parlamenta si bomo ogledali staro mestno jedro. Strasbourg, ki je glavno mesto Alzacije je polno srednjeveških zanimivosti saj je bilo skozi stoletja eno izmed glavnih mest ob reki Ren (Rhein). Izredno zanimive so zgradbe še iz 13. stol. – grajene v alzacijskem slogu. Občudovanja vredna je gotska katedrala s staro astronomsko uro in lepimi poslikanimi okni, hiša Kammerzell, stara lekarna iz 13.stol., graščina Rohan, Gutenbergov spomenik, privlačna četrt »Mala Francija« itd. Sprehod skozi stari Strasbourg in ogled zanimivosti.  /Večerja/ . Vrnitev v hotel in prenočitev.

3.dan:
Zajtrk v hotelu, nato odhod proti domu. Vračanje v Slovenijo in s krajšimi postanki prihod v Ljubljano v večernih urah (med 20 in 21. uro).
Za ogled astronomske ure oz. notranjost katedrale je vstopnina (cca. 3 EUR).